ممکن است همین الآن در کشوی میز هرکدام از ما یک عینک آفتابی وجود داشته باشد اما واقعاً این عینک های آفتابی مناسب چشم ماست؟ این عینک آفتابی انتخاب درستی برای چهره و فرم صورت ما محسوب می شود؟ هیچ تفاوتی ندارد که ما به دنبال چه چیزی باشیم! زیبایی در ظاهر یا محافظت از چشم! در هر دو صورت باید عینک آفتابی که انتخاب خواهیم کرد با فرم صورت هماهنگ باشد.

با توجه به موضوعی که گفته شد هماهنگی بین عینک آفتابی و فرم صورت ما می تواند علاوه بر محافظت بهتر از چشم ها به زیبایی ظاهری نیز کمک شایانی داشته باشد، زیرا اگر عینک آفتابی خریداری شده کاملاً منطبق بر فرم صورت ما باشد هم به صورت کامل چشم ها را پوشانده و محافظت خواهد کرد و همچنین باعث می شود که زیبایی به صورت ما هدیه داده شود!

پس حتماً به این نکته توجه کنید که در هنگام خرید عینک آفتابی علاوه بر فاکتور ها و عوامل مختلف کیفیتی و ظاهری به فرم صورت خود نیز توجه نمایید زیرا برای هر فرم صورتی می بایست از عینک آفتابی مخصوص همان فرم صورت استفاده کرد.

عینک آفتابی

در نتیجه افتخار داریم تا پایان این مطلب راهنمایی کامل را برای خرید یک عینک آفتابی مناسب فرم صورت شما ارائه دهیم تا علاوه بر محافظت از چشمان خود، زیبایی ظاهری بیشتری نیز با خرید یک عینک آفتابی مناسب نصیب شما شود.

شاید در دید اول تنها راهی که برای خرید عینک آفتابی به ذهن شما خواهد رسید این باشد که عینک را روی صورت خود گذاشته و اگر مناسب بود نسبت به خرید آن اقدام نمایید اما باید بدانید دانستن یک سری از نکات هنگام خرید عینک آفتابی بسیار مهم است که در نتیجه باعث می شود بهترین انتخاب را داشته باشید.

انواع فرم های صورت و عینک آفتابی

سؤال اولی که مطرح می شود این است که آیا شما فرم صحیح صورت خود را می دانید؟ آیا می دانید که فرم صورت شما چیست؟ در مورد انواع فرم های صورت اطلاعی دارید؟ چند نوع فرم صورت وجود دارد؟ چه نوع عینک آفتابی برای هر فرم صورت مناسب تر می باشد؟!

برای پاسخ دادن به تمامی این سؤال ها باید تا پایان این مطلب همراه ما باشید، اولین گام برای انتخاب یک عینک آفتابی مناسب با چهره شما تشخیص فرم صورت است، برای این کار باید علاوه بر مطالعه و دانستن انواع فرم های صورت، فرم صورت خود را نیز تشخیص دهید، برای این کار روبروی آینه ایستاده و موهای خود را به کلی به سمت بالا و ثابت نگه دارید!

به صورت فرضی و یا با یک ماژیک که مطمئن هستید پاک خواهد شد از سمت پیشانی خود شروع کرده و دقیقاً مطابق فرم صورت خود یک خط بکشید، این کار را برای کل صورت و دور تا دور آن انجام دهید، اکنون وقتی به آینه نگاه می کنید شما فرم صورت خود را روی آینه رسم کرده اید.

انتخاب عینک آفتابی برای فرم های صورت

در مرحله قبلی وقتی شکل نهایی و خط کشیده شده دور صورت شما تکمیل می شود، نتیجه به یکی از موارد زیر نزدیک است که در نتیجه می توان گفت فرم صورت شما را تشکیل خواهد داد، خطوط رسم شده می تواند یکی از موارد زیر باشد:

  • بیضی
  • گرد
  • مربع
  • مستطیل
  • لوزی یا الماسی
  • مثلث
  • قلبی

پس از اینکه نزدیک ترین فرم صورت را به خطوط کشیده شده انتخاب کردید نوبت به انتخاب عینک آفتابی می رسد زیرا فرم صورت تأثیر بسیار مهمی در انتخاب عینک آفتابی داشته و می تواند حتی برای نوع آرایش، استیل، مدل مو و حتی برای انتخاب طلا و زیور آلات نیز کاربردی باشد.

اگر از طریق رسم خطوط صورت خود در آینه نتوانستید فرم صورت خود را پیدا کنید با استفاده از یک خط کش اقدام به رسم خطوط تقارن در صورت خود کرده و این گونه فرم صورت خود را تشخیص دهید.

راهنمای انتخاب عینک آفتابی

عینک آفتابی در انواع و مدل های بسیار مختلفی تولید می شود و هر کدام از این ها برای یک نوع فرم صورت قطعاً زیبا تر و مناسب تر خواهد بود، در تصاویر می توانید انواع عینک ها و فریم ها را مشاهده نمایید که کاملاً واضح و مبرهن است که یک عینک آفتابی به چه میزان می تواند در فریم و نوع تنوع داشته باشد و با توجه به انواع فرم های صورت این انتخاب ها به چه میزان سخت خواهد بود پس باید همواره به دنبال درست ترین انتخاب باشید!

عینک آفتابی

انتخاب عینک آفتابی برای صورت به شکل بیضی

یکی از متداول ترین فرم های صورت بین مردم، بیضی است که می توان آن را به یک تخم مرغ برعکس تشبیه کرد، در این افراد فاصله پیشانی تا چانه بیشتر از فاصله ی گونه هاست در نتیجه تشکیل یک بیضی خواهد داد.

برای چنین افرادی مناسب ترین عینک ها را می توانید با فریم های عرض زیاد تهیه نمایید، عینک هایی که فریم آن ها خیلی نازک یا خیلی پهن نباشد، عینک هایی مانند مستطیلی، پروانه ای، ویفرر می تواند انتخاب مناسبی باشد.

انتخاب عینک آفتابی برای صورت های گرد

این فرم صورت دقیقاً مانند یک دایره بوده و عرض و فاصله دو گونه تقریباً با فاصله پیشانی تا چانه برابری می کند، افراد دارای صورت گرد پیشانی کوتاه تری داشته و فک آن ها زاویه ندارد در نتیجه اگر شما فردی با صورت دایره ای و گرد هستید و می خواهید صورت شما باریک تر و کشیده تر نشان داده شود بهترین انتخاب برای شما استفاده از عینک های زاویه دار و باریک است، هرچه جنس فریم عینک باریک تر و فلزی تر باشد صورت شما حالت کشیده تری به خود خواهد گرفت.

در چنین مواردی عینک های خلبانی، مربعی و پروانه ای می تواند با فریم نازک و باریک گزینه ی مناسبی باشد.

انتخاب عینک آفتابی برای صورت های مربعی

صورت های به شکل مربع معمولاً خط فک صاف و قوی دارند که به وضوح مشخص است، عرض پیشانی این دسته از افراد کاملاً با فاصله ی گونه ها تناسب داشته و در نتیجه طول و عرض چهره آن ها تقریباً برابر خواهد بود، اگر شما دارای یک صورت مربعی شکل هستید و می خواهید خط فک یا زاویه صورت شما کمی باریک تر به نظر برسد از عینک های فریم باریک استفاده کنید، عینک هایی با فریم های خلبانی، ویفرر، کلابمستر، گرد، بیضی، گربه ای می تواند گزینه ی مناسبی برای خرید عینک آفتابی باشد.

انتخاب عینک آفتابی برای صورت مستطیلی

کسانی که چهره ی مستطیلی دارند، عرض صورت آن ها و فاصله بین دو گونه از فاصله پیشانی تا چانه کمتر است و به نسبت این فاصله صورت کشیده تری دارند، برای اینکه این کشیدگی را کمی مخفی کنید و تناسب زیبایی به آن هدیه کنید کافی است در انتخاب فریم عینک آفتابی خود دقت کرده و فریم عمق دار تری با برای عینک خود انتخاب کنید، به عنوان مثال می توانید از عینک هایی استفاده کنید که دسته های آن تزئین شده اند، گاهی کوتاهی پل عینک نیز می تواند مفید باشد.

فریم هایی مانند خلبانی، ویفرر، کلابمستر، گرد، چندضلعی، گربه ای، بیضی و پروانه ای گزینه ای مناسب برای این دسته از افراد محسوب خواهند شد.

عینک آفتابی زنانه

انتخاب عینک آفتابی برای صورت های شکل الماس یا لوزی

یکی از نادر ترین فرم های صورت الماسی است، طول چشم و خط فک بارید و البته گونه هایی کشیده از ویژگی های این فرم از صورت است، برای چنین صورت هایی بهترین انتخاب عینک آفتابی با فریم بدون لبه و گربه ای است که به شدت در چنین صورت هایی زیبایی بخش خواهد بود.

انتخاب عینک آفتابی برای صورت های مثلثی

فرم صورت های مثلثی می تواند به سمت بالا یا پایین باشد، در صورت پایین بودن رأس مثلث استفاده از فریم های قلبی پیشنهاد می شود چون شباهت زیادی به فرم صورت قلبی دارد اما اگر رأس مثلث به سمت بالا بود، یعنی عرض پیشانی باریک و گونه ها با فاصله از هم قرار داشته باشند عینک های تزئین شده بهترین گزینه خواهند بود و یا می توان از فریم های گربه ای برای عینک استفاده نمود

در کنار این فریم ها همچنین عینک هایی با فریم خلبانی، کلابمستر، بیضی، چندضلعی یا مستطیل شکل نیز مناسب است.

انتخاب عینک آفتابی برای صورت های قلبی

اما فرم صورت مثلثی به سمت پایین یا قلبی یعنی با پیشانی عریض و چانه های زاویه دار، آخرین دسته از فرم های صورت است که بهترین گزینه برای این دسته از افراد استفاده از عینک هایی با فریم ها رنگ روشن و یا بدون فریم است.

شاید پس از رفتن به یک فروشگاه در میان انواع مختلف عینک آفتابی دچار شک و تردید در انتخاب شوید اما هرگز این نکات کلیدی را فراموش نکنید تا ظاهر بهتری را در کنار محافظت از چشمان خود رقم بزنید هم چنین می توان در انتخاب به شما کمک نماید.

https://chibekharid.ir/sunglasses-choice-guide/